Shqipëria tashmë me një kampion bote në mundje, Abakarov triumfon në Beograd

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria merr medalje ari në Botërorin e Mundjes. Mundësi rus i natyralizuar në shqiptar Zelimkhan Abakarov shpallet kampion bote për Shqipërinë.

Abakarov fitoi 7-1 në finale ndaj amerikanit Gilman, duke dominuar totalisht sfidën e mbajtur në Beograd.

Edhe mundësi tjetër Rus i natyralizuar në shqiptar Islam Dudaev ka pritshmëri të mëdha për botërorin

Kjo është hera e parë që Shqipëria merr medalje të artë në sportin e mundjes në një botëror.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV