E konfirmon mikja e argjentinasit: Messi do të rikthehet tek Barcelona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lionel Messi mund të rikthehet tek Barcelona dhe këto zëra po përforcohen gjithnjë e më shumë. Ditën e sotme lajmi i bujshëm qarkulloi gjerësisht në media pasi ishte “DailyMail”, që shkruante se Messi është ende i interesuar të ‘rikthehet në shtëpi’ sezonin e ardhshëm.

Sipas prestigjiozes britanike, ylli argjentinas ka rregulluar marrëdhëniet me Presidentin Joan Laporta dhe nëse nuk rinovon kontratën me PSG, mund të rikthehet tek katalanasit falas.

Për t’i hedhur benzinë zjarrit ka menduar edhe modelja Veronica Brunatti, e cila ka bërë një postim në Twitter që ndez ëndrrat e tifozëve katalanas.

“Nga 1 qershori i vitit 2023, Messi do të jetë lojtar i Barcelonës”, shkruan ajo, e cila është një mike e futbollistit argjentinas, i cili verën e ardhshme mund të rezervojë sërish një nga lëvizjet më të bujshme në merkato.

Të fundit

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Basha dënon sulmin fizik ndaj Berishës: Kjo ngjarje duhet të hetohet

Lulzim Basha ka reaguar ndaj sulmit të Sali Berishës, që u godit sot nga një shtetas që hyri mes protestuesve.   BASHA: Dënoj ashpërsisht sulmin...

Lajm i fundit/ Bordi i Transparencës ul me tre lekë çmimin e naftës

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave...

Lajme të tjera

Web TV