test

VIDEO/ Napoli “fundos” Cremonesen dhe udhëheq i vetëm kampionatin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Napoli nuk ka të ndalur në kampionat, duke mundur me rezultatin 1-4 Cremonesen dhe tashmë kryeson i vetëm Serinë A.

Skuadra e Spalletti-t kaloi e para në avantazh me anë të një goli të shënuar nga Politano me anë të një penalltie.

Në fillimin e pjesës së dytë, Dessers barazoi për vendasit, duke ja bërë gjërat më të vështira Napolit, por Simeone, Lozano dhe Oliveira vendosën fatet e këtij takimi.

Kështu Napoli kryeson me 23 pikë Serinë A pas nëntë javësh kampionat, teksa Cremonese vazhdon të qëndrojë në zonën e ftohtë.

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV