Ushtria ruse shkatërron 7 depo karburanti në Kiev

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ushtria ruse ka raportuat se ka goditur 7 depo ukrainase me karburant.

Një bombardim në rajonin ukrainas të Cherkasi, në pjesën qendrore-lindore të vendit, çoi në shkatërrimin e një depoje që përmbante “më shumë se 100 mijë ton” karburant.

 

Sulmi ndodhi në qytetin e Smelës , njoftoi sot zëdhënësi i ushtrisë gjeneral Igor Konashenkov në një deklaratë të mbledhur nga Interfax.

 

 “Një depo karburanti me mbi 100,000 ton karburant aviacioni për forcat ajrore ukrainase u shkatërrua pranë fshatit Smela në rajonin Cherkasy,” tha zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes Ruse Igor Konashenkov.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV