Droga në kavanoza me oriz dhe në pajisjet e banjës/ E pësojnë keq dy shqiptarët në Itali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane për trafik grogë.

Ata përdornin një shtëpi të braktisur si bazë operacionale për paketimin dhe ruajtjen e drogës.

Kontrolli në shtëpi bëri të mundur gjetjen e mbi një hektogram e gjysmë kokainë (160 g) të ndarë në 18 doza, të fshehura në një kavanoz qelqi që përmbante edhe oriz për të thithur lagështinë.

Tre mbështjellës (rreth 20 gram), që përmbanin doza të gatshme, u gjetën në banjë, të fshehura pas pajisjes së banjës.

Përveç drogës, hetuesit sekuestruan edhe më shumë se 700 euro, të cilat konsiderohen të ardhura nga veprimtaria e trafikut të drogës.

Nisur nga indikacionet e rënda të fajit, në dispozicion të Prokurorisë Publike pranë Gjykatës së Ankonës, dy të arrestuarit janë shoqëruar në burgun Montacuto në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor procedues.


Të fundit

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”,...

EMRAT/ Me pistoletë dhe kokainë në makinë, prangosen dy persona në Tiranë

Me armë zjarri pistoletë dhe kokainë, në automjet, kapen në flagrancë dhe vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri me municion...

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023/ Ku renditet Shqipëria

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023 do të jetë 105 euro. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Qeverisë më...

Pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse, ja çfarë duhet të bëni

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe me hyrjen në muajin shkurt,...

Telenovela e merkatos, Chelsea i nis dokumente të gabuara PSG-s për transferimin Ziyech

“Telenovela” e lidhur me kalimin e Hakim Ziyech në Paris Saint-Germain është pasuruar me një kapitull të ri. Siç raportojnë mediet britanike duket se ka...

Lajme të tjera

Web TV