“Ta tregoj unë se kush jam”/ Votat përplasin Ballën me Alibejan në Kuvend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka nisur me debate seanca e sotme plenare për Portin e Durrësit që u miratua me 62 vota pro dhe 19 kundër.

Opozita kundërshtoi që të futej me procedurë të përshpejtuar projektligji për portin e Durrësit.

Nga ana tjtër deputeti Enkelejd Alibeja, u përplas ashpër me  kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Lindita Nikolla: Kemi 62 vota pro…

Enkelejd Alibeaj: Minimumi, kontrollin e rregullores duhet ta zbatoni, ku i numëruat ju 62 vota.

Lindita Nikolla: Unë kam një njoftim nga sekretaria. Ju lutem mos dyshoni për çdo gjë.

Enkelejd Alibeaj: Duhet të jeni të qartë sepse kushdo që voton sot duhet ta ketë nderin dhe turpin që po voton sot këtë çështje.

Taulant Balla: Kush je ti

Enkelejd Alibeaj: Ai që jam dhe ta tregova se kush jam, sapo ta thashë se kush jam

Lindita Nikolla: Miratohet kërkesa për procedurë të përshpejtuar me 62 vota pro, 20 kundër.

vijon…

 

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV