VIDEO/ Juventus mposht Veronën me vështirësi, bardhezinjtë ngjiten në renditje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juventusi ka arritur ta mposht Veronan si mysafir me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 14-të të Serie A.

Pjesa e parë mes këtyre dy skuadrave nuk është se dolli diçka të bukur, me të dyja palët që ishin të kujdesshme.

Me të filluar pjesa e dytë, Paëel Dawidowicz i Veronas rrezikoi i pari, por nuk ishte i saktë.

Goli erdhi në minutën e 61-të, kur Adrien Rabiot asistoi te Moise Kean, i cili u fut në zonë dhe mposhti portierin Lorenzo Montipo për 1-0.

Në fundin e ndeshjes Verona kishte pretendime për penallti, por në dy raste u vendos që nuk kishte.

Në kohën shtesë Zonja e Vjetër mbeti me dhjetë veta, pasi Alex Sandro u ndëshkua me karton të kuq si lojtar i fundit.

Juventusi pas kësaj fitoreje ngjitet në vendin e tretë në renditje me 28 pikë.

Të fundit

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

“Mamaja më thoshte vdis te burri”/ Rita Lati rrëfehet si asnjëherë më parë

Rita Lati ka rrëfyer peripecitë e jetës, sesi iu desh të rriste e vetme Rozën dhe dhunën që ka përjetuar në familje. E ftuar në...

“Skyscanner”: Vizitoni plazhet më të bukura në Shqipëri

Rërë e butë, ujë i kristaltë, peizazhe që të lënë pa frymë – zbuloni plazhet mahnitëse të Shqipërisë, sipas një artikulli të botuar në...

Lajme të tjera

Web TV