Ish-sekretarja britanike ‘sfidon’ Braverman, feston me shqiptarët në Londër: Nder për mua

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish- sekretarja e Brendshme Priti Patel një ndër politikanet e njohura të Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe duket se ka “sfiduar” pasardhësen e saj Suella Braverman duke festuar me shqiptarët në Londër. Në një postim në Facebook Priti Patel është shfaqur krah dy vëllezërve shqiptarë me origjinë nga qyteti i Kukësit të cilët kanë një ambient lokali “The Green Man Little Braxted”. Krah fotos, ish sekretarja e brendshme e Mbretërisë së Bashkuar ka shkruar se është nder i madh t’i bashkohej dy vëllezërve dhe se i uron djemve sukses.

“Nder i madh t’i bashkohem Ylli dhe Abi Vatës, si dhe stafit të tyre për të hapur pubin e tyre fantastik “The Green Man Little Braxted”. I uroj Yllit e Abit, sukses me biznesin e tyre.Ju ftoj të vizitoni barin e restorantin e tyre të klasit të parë me ushqime shumë të shijshme”, shkruan deputetja konservatore që është zgjedhur në zonën e Londrës që banohet kryesisht nga emigrantë.

Sakaq, krejt ndryshe nga ajo, Sekretarja e Brendshme aktuale e Britanisë, Suella Braverman ka folur me gjuhë të ashpër ndaj emigrantëve çka ka shkaktuar reagimin e kryeministrit Rama i cili kërkoi që të kërkonin ndjesë por edhe revoltën e bashkatdhetarëve tani në Britani, përmes një proteste.

Kujtojmë se Priti Patel ishte ministrja në detyrë që firmosi shpalljen non grata të Sali Berishës nga Briania e Madhe, e dyta pas futjes në listën e zezë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV