Aksioni i SPAK/ Hoxha: Ja kush është personi që mund të zbërthejë se çfarë ka ndodhur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha ishte i ftuar këtë pasdite në rubrikën “Opinion”, ku foli për urdhërarrestet e lëshuara së fundmi nga SPAK për disa persona që dyshohen se janë të përfshirë në aferën e inceneratorit të Elbasanit.

Hoxha u shpre se “kjo është vala e tretë që SPAK reagon me veprime konkrete për inceneratorët”, ndërsa shton se u “duk sikur kjo çështje u sfumua në verë të këtij viti, por veprimet e fundit që përputhen dhe me afatet e hetimit që ka prokuroria, bën që të rikthehen dhe një herë në skenë kjo çështje”.

Por Hoxha thotë që për këtë çështje prokuroria duhej të kishte reaguar shumë më shpejt sepse ka pasur prova konkrete, shkresore për aferën.

“Kam përshtypjen që prokuroria duhej të vepronte shumë më shpejt se ka prova shkresore dhe s’të kërkon të gjesh prova materiale, por është një hetim me një dokumentacion të protokolluar, të duhet vetëm të marrësh specialistët e duhur. Në këto momente ndodhemi në fazën që kemi shpallur në kërkim Klodian Zoto, dhe ai mund të zbërthejë se çfarë ka ndodhur”, u shpreh ai.

 

Të fundit

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj...

Sekuestrohen mbi 17 mijë euro në Rinas, procedohet 31-vjeçari

Në pikën kufitare të Rinasit u bllokuan ditën e sotme mbi 17 mijë euro. Policia thotë se është proceduar poseduesi i tyre, një 31-vjeçar, i...

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin bëri që një ndër konkurrentet...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të vitit 1991. Në një...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Lajme të tjera

Web TV