Protesta e tifozes së Iranit me fanellën e Mahsa Aminit, ndërhyn sigurimi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Protesta e grave iraniane vjen edhe në Kupën e Botës që po zhvillohet në Katar. Në tribunat e stadiumit Ahmad Bin Ali ku luajti Iran-Uells u përjetësua një tifoze me lot të zi të pikturuar në fytyrën e saj, e cila tregonte një fanellë të Iranit me emrin “Mahsa Amini 22”.

Fanella në fakt është për të kujtuar vajzën e arrestuar sepse ajo nuk mbajti ferexhen dhe ndërroi jetë tre ditë më vonë në spital për shkak të rrahjeve të policisë.

Fotoja bëri shpejt xhiron e internetit, ndërsa fanella është hequr pas ndërhyrjes së sigurisë.

Të fundit

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Gjykata lë në burg Belerin/ Reagon Ministria e Jashtme Greke: E jashtëligjshme

Ministria e Jashtme greke ka dalë në një deklaratë për shtyp për çështjen Beleri. Në këtë deklaratë theksohet se, “Refuzimi i sotëm i ankesës kundër...

Vin Veli flet për raportin me Bora Zemanin: Marrëdhënia është shumë e mirë

Edhe pse kanë vite të ndarë dhe secili ka vijuar jetën e tyre, Bora Zemanin dhe Vin Veli do i bashkojë gjithnjë një dashuri...

Lajme të tjera

Web TV