Putin-nënave që u ka dërguar djemtë në luftë: Nuk pendohem!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti rus është takuar sot me nënat e ushtarëve që po luftojnë në Ukrainë. Sipas raportimeve, Vladimir Putin u ka thënë atyre se nuk pendohet që ka nisur atë që ai e quan “operacion special ushtarak special,” megjithatë, ai ka shtuar se ndan me to vuajtjet.

Në një takim të regjistruar paraprakisht e të transmetuar në median shtetërore, presidenti u tha nënave të ushtarëve të mos besonin gjithçka që shihnin në televizion ose lexonin në internet, ndërsa shtoi se rreth konfliktit po qarkullojnë shumë “informacione të rreme.”

I ulur me grupin e nënave rreth një tavoline me çaj, ëmbëlsira dhe tasa me manaferra të freskëta, Putin tha se ai dhe e gjithë udhëheqja ruse e kuptonin dhe ndajnë dhimbjen e atyre që kishin humbur djemtë e tyre duke luftuar në Ukrainë.

“Dua ta dini se unë personalisht dhe e gjithë lidershipi i vendit ndajmë dhimbjen tuaj,” u shpreh ai.

Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV