Kandidatët e Alibeajt në zgjedhjet lokale, dalin emrat për pesë bashki

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së Agron Kapllanajt për bashkinë e Mallakastrës, dalin edhe emrat e katër kandidatëve të tjerë që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Burimet bëjnë të ditur se Bilbil Bajraktari do të kandidojë në Kamëz, Sabah Sheta në Krujë, Sandër Marku në Lezhë dhe Naim Gazidede në Dibër.

Mësohet gjithashtu se grupi i Alibeajt po përgatit kandidatët edhe për në Kuçovë e Dimal, ndërkohë që në ditët e ardhshme do të ketë kandidatë edhe në disa bashki të tjera të vendit.

Të fundit

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Lajme të tjera

Web TV