Aksidenti tragjik në Itali, ja 15-vjeçari shqiptar që u përplas për vdekje nga treni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Elion Shala, vetëm 15-vjeç dhe sapo kishte nisur në karrierën në rrugën e sportit, është i mituri shqiptar që humbi jetën në aksidentin e rëndë të ndodhur në Chiari, Brescia.

Vdekja tragjike e Elion Shalës, i cili u godit nga treni teksa tentonte të kalonte shinat për të arritur në dalje të stacionit të Chiarit, tronditi miqtë dhe të afërmit.

Lojtari shumë i ri i Klubit të Futbollit Chiari jetonte me familjen e tij, madje jo shumë larg stacionit hekurudhor. Vdekja e djalit u përjetua keq nga i gjithë komuniteti i Chiarit ku pesëmbëdhjetëvjeçari studionte, luante futboll dhe kishte shumë miq.

Dinamika e ngjarjes së rëndë

Sipas asaj që u rindërtua nga hetuesit, 15-vjeçari shqiptar sapo kishte zbritur nga treni së bashku me disa shokë, por ndërsa ata nuk vendosën të përdorin nënkalim, por vendosën të kalonin mbi shinat. Elion do të përpiqej t’i kalonte i pari.

Pakujdesia ishte fatale, në atë moment një tren me destinacion Milano po kalonte nëpër stacion dhe djali nuk e vuri re. Goditja ishte jashtëzakonisht e fortë qa sa dhe e hodhi pesëmbëdhjetë vjeçarin dhjetë metra larg, duke e vrarë me siguri në çast.

Me gjithë ndërhyrjen e shpejtë të ekipeve të shpëtimit, djali nuk ia doli, çdo përpjekje në ndihmën e parë ishte e kotë, pasi plagë te marra i sollën vdekjen e menjëhershme.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV