Polonia prezanton trajnerin kampion europe që do ti drejtojë kundër kuqezinjve në mars

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në muajin mars, Shqipëria nis kualifikimin për në Europianin e vitit 2024 që do të zhvillohet në Gjermani. Kuqezinjtë janë pjesë e Grupit E së bashku me Poloninë, Republikën Çeke, Moldavinë dhe Ishujt Faroe teksa tashmë edhe me trajnerin brazilian Sylvinho shpresohet kualifikimi për në finalet e Europianit për të përsëritir suksesin e vitit 2016.

Sfida e parë për Shqipërinë është ajo e datës 27 mars në transfertë ndaj Polonisë, me këta të fundit që së fundmi kanë prezantuar edhe trajnerin e ri. Përzgjedhja e Federatës Polake është Fernando Santos që pas Kupës së Botës mbylli aventurën me Portugalinë.

68-vjeçari shndërrohet në trajnerin e tretë të huaj në histori që merr përsipër drejtimin e Polonisë pas Leo Beenhakker dhe Paulo Sousa. Kujtojmë se Santos ka precedentë edhe në përballjet me Shqipërinë duke qenë se në kualifikueset për Euro 2016 me Portugalinë sfidoi kuqezinjtë në Elbasan Arena teksa më datë shtatë shtator të vitit 2015 triumfuan me rezultatin 0-1 me golin që u shënua nga Miguel Veloso.

Të fundit

Përfshihet nga flakët kodra pranë vendit të shenjtë në Vlorë

Kodra e Kuzum Babasë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që dyshimet e para janë se zjarri është...

Del audio/ Zhaklina Lekatari: Burri Oltës më ka shantazhuar dhe do të më blejë me lekë

Opinionistja, Zhaklinë Lekatari ka deklaruar e burri i Oltës ka tentuar që ta blejë dhe e ka shantazhuar. Ajo është shprehur për këtë e...

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për një tërmet shkatarrimtar me magnitudë...

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600 njerëz në një zonë të...

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e dimrit. Ka një fillim akut...

Lajme të tjera

Web TV