Rama: Thirrja e Parë për të rinjtë që duan të marrin pjesë në Programin e Ri të Kodimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qeveria shqiptare ka prezantuar Programin e Kodimit, i njohur ndryshe si kurse profesionale me mbështetje financiare nga qeveria.

Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri i vendit Edi Rama ka ndarë thirrjen e parë për ata që duan të marrin pjesë në Programin e Ri të Kodimit. Rama shkruan se ky program është hapur nga qeveria si një derë e re e së ardhmes për të rinjtë.

“Kjo është Thirrja e Parë për të rinjtë që duan të marrin pjesë në Programin e Ri të Kodimit, i cili është çelur nga qeveria shqiptare si një derë e re e së ardhmes për të rinjtë”, shkruan Rama.

Në postimin e publikuar nga Kryemninistri Rama, tregohet se kush përfiton nga Programi i Kodimit.

“Nuk ka rëndësi mosha, nëse je i punësuar, i papunë apo me aftësi të kufizuara, ti përfiton subvencionim për kostot e kursit për koduesit e rinj”, thuhet në videon e publikuar nga Rama.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV