“Jemi në shok” flet babai i pilotit të avionit që u rrëzua në Greqi: Ditën e fundit më..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Babai i nënkolonelit Michael Turoutsikas, njërit nga pilotët e avionit luftarak “Phantom F-4” që u rrëzua dje në detin Jon, është i shkatërruar. Babai i bashkëpilotit heroik të avionit luftarak që ndërroi jetë tha se gjithmonë ka qenë i shqetësuar për sigurinë e djalit.

I shkatërruar nga vdekja e djalit, ai tha se familjarët janë në shok dhe nuk e besojnë ende atë që ka ndodhur.

“Familja është në gjendje shoku. Nëna e tij nuk komunikon me asnjë. Vëllezërit e tij janë në shok. Ata ishin shumë të lidhur”, tha ai.

Babai i togerit 29-vjeçar, tha se ëndrra e tij ishte vetëm atdheu dhe nuk i interesonin as paratë apo asgjë tjetër.

“Djali e donte vërtet punën e tij. Ditën e fundit që e pashë më tha “gjithçka është mirë”, unë i them “kujdes se Erdogan është tradhtar”. Më kishte përsëritur shumë herë se nuk i interesonte nëse do të jetonte apo do të vdiste”, tha i shkatërruar babai i tij teksa fliste për “Action24”.

Të fundit

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse hani 2 banane në ditë, për një muaj

Bananet konsiderohen si ushqim i plotë, i kompletuar, por shpesh i nënvlerësojmë ato. Megjithatë, ky fryt ekzotik ka potencialin të...

I dha fund lidhjes me Kristin në “BBV”/ Keisi zbulon arsyen: M’u errësuan sytë, më bëri…

Disa ditë më parë Keisi i habiti të gjithë banorët e “BBVIP” me vendimin e saj për t’u ndarë nga Kristi. Gjatë emisionit radiofonik që...

DASH publikon raportin për Shqipërinë/ Qeveria keqpërdori administratën

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

VIDEO/ Monika Kryemadhi “e djeg” me të rinjtë e Partisë së Lirisë

Monika Kryemadhi ka marrë pjesë dje në një aktivitet me të rinjtë e Partisë së Lirisë. Ajo është mjaft popullore në rrjetet sociale dhe së...

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth shqetësimeve që ata kanë në...

Lajme të tjera

Web TV