test

Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, shfaqet në krah të Mitsotakis dhe Lajçak

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih ku po merr pjesë në konferencën e Sigurisë që po mbahet atje.

Gjatë kësaj konference kreu i qeverisë është takuar me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deputetin e Bundestagut Johann Wadephul, të dërguarin special të BE për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajčák, të dërguarin special në Bosnje-Hercegovinë, Christian Schmidt, si dhe ish-kancelarin austriak, Sebastian Kurz.

“Me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deputetin e Bundestagut dhe mikun e Shqipërisë, Johann Wadephul, të dërguarin special të BE për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajčák, të dërguarin special në Bosnje-Hercegovinë, Christian Schmidt dhe ish-kancelarin austriak, Sebastian Kurz”, shkruan Rama.

Të fundit

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Lajme të tjera

Web TV