test

COVID-19/ Asnjë humbje jete dhe 9 raste të reja në 24 orët e fundit në vend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit të Covid-19 në vendin tonë.

Për fat të mirë, ditën e sotme nuk ka pasur viktima, ndërsa rastet e reja ka qenë nëntë.

Bëhet me dije se po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 8 persona.

Njoftimi:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 216 testime, ka 9 qytetarë të infektuar, nuk ka asnjë humbje jete dhe 8 të shëruar në 24 orët e fundit

19 Shkurt 2023 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 216 testime, nga të cilët 9 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID19, në Bashkitë:

7 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Lushnje, Vlorë.

Janë 141 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,661 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 19 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 9
Të shëruar në 24 orë 8
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 216

Testime totale 2,037,184
Raste pozitive 333,399
Raste të shëruara 329,661
Raste Aktive 141
Humbje jete 3,597

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 113
Fier 9
Shkodër. 6
Vlorë 5
Berat. 4
Durrës. 1
Elbasan. 1
Kukës. 1
Gjirokastër. 1

Të fundit

Një hall më shumë në prehërin e Dumanit

Nga Lorenc Vangjeli Gjasat janë që mund të ndodhë që këtë javë, në të kundërt, është e sigurt që do...

Kombëtarja mbërrin në Rinas pas eliminimit në “Euro 2024″/ Silvinjo: Jam krenar

Kombëtarja e futbollit ka mbërritur në Rinas pas eliminimit në "Euro 2024" ku humbi ndaj Spanjës me rezultatin 0-1. Kombëtarja është pritur nga tifozë të...

Cana komenton yjet e Kombëtares pas përfundimit në Euro2024: Do kemi nevojë për të gjithë

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, ka bërë një analizë të lojës së kuqezinjve, aventura e të cilëve përfundoi në Euro2024. Në një intervistë në “Zona Zero”...

Letra e Ajnshtajnit për krijimin e bombës atomike do të dalë në ankand

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do të dalë në ankand. Drejtuar...

Të huajt blejnë prona në Shqipëri/ Ekspertet: Të interesuar polakët dhe çekët

Nga 1 mijë e 200 apartamente që janë shitur në Lezhë në më pak se 1 vit e gjysmë, afro 400 janë blerë nga...

Lajme të tjera

Web TV