Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Nuk ndalen lëkundjet e tërmetit në Shqipëri/ Sizmiologu: S’ka vend për panik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk ndalen lëkundjet e tërmetit në Shqipëri. Pas atij që tronditi qarkun e Elbasanit një tjetër lëkundje do të shënohej mbrëmjen e e së martës edhe në qytetin e Vlorës.

Nga të dhënat mësohet se tërmeti ishte i magnitudës 3.5 ballë, me 12 km në thellësi të detit.

Ndërkaq, nga tërmeti në qarkun e Elbasanit banorët e Cërrikut të frikësuar do të dilnin jashtë banesave.

Shkundjet e Shqipërisë, sizmiologu: S’ka vend për panik nga

Për “Ora News”, sizmiologu Damiano Koxhaj u shpreh se nga tërmete të tilla nuk ka vend për panik, pasi sicc tha ai, ato ndihen por janë të padëmshme.

“Historikisht ka pasur goditje apo paragoditje tërmeti në shkallë të tilla. Është një zonë e njohur tektonike.

Tërmetet e djeshme në nivel të atillë ndihen por nuk shkaktojnë dëme. Gjatë vitit 2022 ka pasur dy ngjarje të tilla në afërsi të Fushë-Arrëzit në distancë kohore në 3 muaj. Dhe kjo është një ngjarje e ngjashme me të këtij viti, ku fillimisht kemi pasur tërmetin e Klosin dy muaj më parë dhe dje kishim lëkundje të tilla.

Sa i përket zonave me aktivitet sizmik në Shqipëri, është zona jugore, e cila është e ndikuar edhe nga aktiviteti sizmik në Greqi, në pjesën veriperëndimore të saj, ku është dhe pika e kontaktit tjetër të pllakave.

Në vitin 2021 ka pasur disa tërmete me magnitudë mbi 5 në vendin tonë, kështu që janë fenomene të njohura edhe për ne.

Tërmeti në Turqi erdhi nga sforcimi i madh në zonë, dhe lëvizja e pllakave ka qenë shumë e madhe, por nuk mund të thuhet se ngjarja e Greqisë ka ndikuar në pllakat e Turqisë”, u shpreh sizmiologu Damiano Koxhaj.

Të fundit

Vera me temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush?

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi...

VIDEO/ Ilir Meta gjen ilaçin ndaj vapës: Ja paça borxh Bes Kallakut dhe….

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, duket se ka gjetur ilaçin e kësaj vape të tmerrshme të ditës së sotme. Ai është zhytur...

Privati kërkon punonjës krahu – Cilat janë zanatet me të kërkuara nga tregu aktualisht?

Ecuria pozitive e sektorit të turizmit dhe ndërtimit, dy nga fushat të cilat janë kyç për rritjen ekonomike në Shqipëri dhe nxitjen e konsumit,...

Veliaj mbështet kandidatin e PS, Vangjel Tavon: Himara do vijojë të jetë histori suksesi

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ka shprehur mbështetjen kandidatit të PS për Bashkinë e Himarës, Vangjel Tavo. Përmes një videomesazhi nga Jala, ku...

“Shqipëria po bëhet më e shtrenjtë, ndërsa shqiptarët më të varfër”

Ekonomia shqiptare po rritet në mënyrë të qëndrueshme dhe të shpejtë. INSTAT deklaroi se në 3-mujorin e parë ekonomia u zgjeruar me 3.6%. Por si...

Lajme të tjera

Web TV