Manchester United synon vetëm fitoren ndaj Southampton, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në kuadër të xhiros së 27-të, Djajtë e Kuq do të presin skuadrën e vendit të fundit në tabelë Southampton.

Djajtë e Kuq përpiqen ta harrojnë turpin e Anfield dhe të kthehen te fitoret për të mbajtur distancën me ndjekësit e tjerë në pozitën e tretë.

Në anën tjetër mysafirët kanë nevojë të madhe për pikë dhe kërkojnë befasinë në Old Trafford.

Formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw, Casemiro, Bruno Fernandes, Antony, Sancho, Rashford, Weghorst.

Southampton: Bazunu, Walker-Peters, Bednarek, Bella-Kotchap, Perraud, Lavia, Ward-Prowse, Alcaraz, Walcott, Kamaldeen, Adams.

 

Të fundit

Nga bashkëpunëtori i krimit te ëngjëlli mbrojtës

Nga Ilir Yzeiri Aksioni i fundit i SPAK-ut i realizuar nga Policia e Shtetit, forcat Renea dhe shërbime të tjera...

“Game Over” për Arsenalin, “Topçinjtë” bëjnë detyrën ndaj Evertonit por nuk mjafton

Ndërsa Arsenal edhe këtë sezon i shkoi shumë pranë fitore së titullit, por nuk ia doli, kjo edhe për shkak të triumfit të City-t...

Manchester City mposht West Hamin dhe shpallet kampion për të 10-tën herë në histori

Manchester City fiton titullin e dhjetë kampion të Premier League si dhe të katërtin radhazi, duke shkruar historinë e elitës së futbollit anglez, pasi...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardshme

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si pasojë e aktivitetit të dy anticikloneve (periferia...

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij si emigrant në Greqi. Ai tha...

Lajme të tjera

Web TV