Beteja për Tiranën/ Belind Këlliçi dhe Dash Shehi bëhen bashkë kundër Veliajt

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kandidati zyrtar i Opozitës për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi ka deklaruar se Dashamir Shehi, kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK) do ta mbështesë në betejën kundër kryebashkiakut Erion Veliaj. I ftuar në RTSH, Këlliçi tha se kjo gjë do të shihet në ditët në vijim. Ai e konsideroi një aset Shehin, kryesisht për Tiranën.

“Zoti Shehi do të jetë krah meje në këtë betejë dhe do ta shihni në ditët në vijim. Ai është një asset për të gjithë klasën politike shqiptare, por në mënyrë të veçantë edhe për Tiranën, kryeqytetin,”- tha Këlliçi.

Dashamir Shehi ka shprehur shumë herë dëshirën për të kandiduar për Bashkinë e Tiranës. Në këto zgjedhje lokale, Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Demokratike Astrit Patozi kanë krijuar Aleancën Progresiste për tu futur bashkë në 14 maj, duke lajmëruar se do të nxirrnin kandidatët e tyre, në një kihë që PD-ja është në ‘luftë’.

 

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV