VIDEO/ Al-Nassr fiton me përmbysje, Cristiano Ronaldo shënon nga goditja e dënimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo shënon golin e nëntë në Ligën Profesionale të Arabisë Saudite në fitoren me përmbysje të Al Nassr 2-1 përballë Abhas.

“Ylli” portugez realizoi nga goditja e lirë nga një distancë e largët, duke barazuar shifrat në 1-1 në minutën e 78-të, teksa më herët për miqtë kishte realizuar Adam që në minutën e 26-të.

Golin e fitores për Al Nassr e realizoi Talicsa nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 86-të.

Al Nassr me këtë sukses mbetet vetëm një pikë më pak se skuadra kryesuese Al-Ittihad.

Të fundit

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

Lajme të tjera

Web TV