KAS i dha goditjen e fuqishme/ Reagon ‘dhëmbë për dhëmbë’ Berisha: Është vetëm një urdhër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vendimin e KAS për rrëzimin e ankimimit të tij që të pezullohej regjistrimi i PD-së së Alibeajt në zgjedhje.

Berisha tha se KAS ka marrë urdhër nga kryeministri Edi Rama.

Njëkohësisht shtoi se Rama ka kontroll në ka kontroll në të gjithë administratën shtetërore.

“Është vetëm një urdhër. Edi Rama sot është njeriu despot që nuk njeh asnjë ligj, asnjë rregull, asnjë moral, që kontrollon çdo qelizë të kësaj administrate të këtij shteti, kontrollon drejtësinë në mënyrë të tmerrshme. Ju e shihni tani. Skap merret me Arben Ahmetajn, i cili e meriton 100 %, por nuk thërret Edi Ramën, njeriun më kryesorë. Nuk thërret Erion Veliajn, i cili vjedh ditën e natën qytetarët e Tiranës”, u shpreh Berisha.

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve rrëzoi sot me shumicë votash kërkesën ankimore të përgatitur nga Rithemelimi për pezullimin e regjistrimit të PD-së së Alibeajt për zgjedhjet vendore të 14 Majit.

Të fundit

“Rritja e pagave për deputetët, skandaloze”/ Islami: Duhet të niste nga shtresat e ulëta

Rritja e pagave të administratës publike, mes të cilëve ministrave dhe deputetëve ishte temë diskutimi në në emisionin “Bardh...

Ligji i ri për pronat/ Manja: Deri në Dhjetor 2024 shqyrtohen 9 mijë kërkesa

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja,ka folur në emisionin “Opinion” për vendimin e Këshillit të Ministrave për ndryshimet në ligjin e pronave për të kompensuar...

Komandanti i KFOR-it/ Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për viktimat

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur zi për...

“Nuk e lejoj as të gjallë e as të…”/ E bija falsifikon firmën dhe i merr nënës shtëpinë

Më 21 Mars, emisioni Stop transmetoi problemin e zonjës Varvara Kapurani, një 77-vjeçare nga Elbasani, e cila pas vdekjes së të shoqit dhe pas...

Të shtunën vjen hëna e plotë rozë/ Për këto 4 shenja sjell kaos të paparë në jetën e tyre

Të shtunën, më 3 qershor, qielli do të ndriçohet nga një Hënë e plotë rozë në shenjën e Shigjetarit dhe na sjell energji të...

Lajme të tjera

Web TV