Pas Begajt dhe Ramës, Kurti i shkon në zyrë dhe Metës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sapo ka mbërritur në selinë e Partisë së Lirisë ku do të takohet me kryetarin e kësaj partie, Ilir Meta.

Takimi i Kurti me Metës vjen vetëm pas takimit të tij me presidentin e Republikës, Bajram Begaj dhe kryeministrin Edi Rama ditën e sotme.

Sic pohon zyra e shtypit e kreut të shtetit, Presidenti Begaj, pasi u informua në detaje mbi negociatat e zhvilluara me Serbinë, përshëndeti lidershipin, maturinë dhe kurajon e treguar nga Kryeministri Kurti dhe ekipi negociator i Republikës së Kosovës, për ta pranuar planin evropian, si dhe për ta nënshkruar e zbatuar atë.

Nga lidershipi opozitar, duke mos dashur të mbajë anë në konfliktin e brendshëm të PD-së, Albin Kurti futi në axhendë vetëm një takim me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Të fundit

Rama-socialistëve: Mos lejoni që një dru i shtrembër t’u cënojë krenarinë për PS

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë dje u la në burg për korrupsion dhe mesazhin e tij, kryeministri...

Arrestimet për korrupsion, opozita kërkon dorëheqjen e Manastirliut

Pas arrestimit të dy zyrtareve të Ministrisë së Shendetësisë dhe dy përfaqësuesve të një kompanie private për akuzën e korrupsionit, opozita ka kërkuar dorëheqjen...

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës, me qëllim gjetjen e pikave...

Horoskopi ditor, e martë 6 qershor 2023

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt nëse tregoheni të matur e...

Lajme të tjera

Web TV