test

As Lampard nuk e shpëton Chelsean, Blutë pësojnë disfatën e radhës ndaj Wolves

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Pas Potter e Saltor, as Lampard nuk ia ka dalë që të gjejë fitoren për skuadrën e Chelsea-t.

“Blutë” e Londrës u mundën me rezultatin 1-0 në transfertën e Wolves, në një sfidë që ishte shumë e luftuar.

Vendasit gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 31’ me Matheus Nunes, i cili realizoi një gol spektakolar, duke zhbllokuar takimin dhe njëkohësisht duke u dhuruar tri pikët vendasve.

Chelsea tentoi të kundërpërgjigjet në disa raste në pjesën e dytë, megjithatë nuk ia doli.

Pas raundit të 30-të të Premier League, Wolves renditet në vend të 12-të me 31 pikë, teksa Chelsea në vend të 11-të me 39 pikë.

Të fundit

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Fotografoi në një nga plazhet më të bukura në Itali, blogeri gjobitet me 1800 euro

Informacion i rëndësishëm për të gjithë ata që do të shkojnë në Sardenjë këtë verë. Blogeri Rogerio Guia nga Dubai u gjobit me 1600 euro...

Qeveria çon në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës

Qeveria ka çuar në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës Vorë-Hani i Hotit. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali,...

E trishtë! Mbyll sytë përgjithmonë aktorja e njohur (Emri)

Nancy MacKenzie, aktorja që ia dha zërin Marge Simpson në dublimin e The Simpson për tregun e Amerikës Latine, ka vdekur. Artistja peruano-meksikane ishte...

Lajme të tjera

Web TV