test

Mos kërko seks?!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Mitro Çela

Natë. Rrugë në bllok. Karshi meje, në tortuar, një femër. E gjatë. Bluxhinse. Të “shqyera”. Atlete të bardha. Alta moda!

Në kokë një kapuç. Pse?!
Ndaloi tre hapa para meje. Zgjati dorën, nga jashtë gardhit, para një tavoline. Ishin ulur katër vajza.

-Më falni 100 lekë?
-Xheni! Nuk të vjen turp që lyp?-I tha një nga vajzat, duke i lëshuar disa monedha në dorë!

Vajza nuk foli. Futi dorën në xhep. Nxori ca monedha. Zuri ti numërojë.
-Dreqi e mori! Duhen dhe pesë mijë lekë.

Nxora nga xhepi pesë mijë lekë. Ja zgjata. I përlau si e babëzitur. Më tha:

-Pini drogë zotni?
-Jo!

-Paratë më duhen për drogë?!
-E kuptova!
-Më duke futyrë e njohur?!…
Mund të më ofrosh një pije. Me një kusht: mos kërko seks?!

-Nuk besoj?! Më 1 maj mbush 75 pranvera.

U ulëm. Hoqi kapuçin! Ruana Zot! Kurrë nuk kisha parë fytyrë femre, të “mballosur” me pirsa. Pesë-gjashtë nëpër veshë. Në hundë. Në vetulla. Në buzë. Një në mes gjuhë!…
Porositi xhin. Edhe unë, për të mos u dukur demode. Nisi të flasi pa e pyetur:

-Fitova bursë. Për gazetari. Në Bullgari. Universitet i Sorosit. Pa filluar mirë shkollën, disa studentë nga Tirana, më ftuan në Pub.

Muzikë, pije, cigare. Të mbushura me marjuanë. Nuk pranova ta thith, kur cigarja bëri xhiron e parë. Në xhiron e tretë e provova. Nuk më shijoj…

Kjo skenë u përsërit disa herë. Pa pagesë…

Kaluan dy muaj. Një natë më ofruan edhe një pije. E ëmbël. Mu morën mentë.

Mu mbyllën sytë…

U zgjova në një krevat dopio. Në krah flinte një djalë…
Nuk ngihesha dot. Ndjeva dhimbje mes shalëve. Çarçafi ishte bërë me gjak.

Lexo edhe :  Klaus Gjasula 6 muajsh e 18 ditë dhe Klaus Gjasula 34 vjeç, 6 muaj e 5 ditë

Isha çvirgjëruar…

-U zgjua djali. Ishte bullgar. Mora vesh, se bullgari djale bisesmeni, kishte paguar një grusht me euro, sepse isha e virgjër. Dy javë pashë parajsën me bullgarin. Të tretën javë u zhduk me një tjetër virgjëreshë…

Vazhdonte skenari i vjetër.

Por tashmë xhirot me cigare, kushtonte 10 euro…

Muajin e pestë nisëm të mblidheshim në një apartament. Djem e vajza. Drogë dhe seks. Droga dhe seksi kalonin “dorë më dorë”. ..
-Nisa të kërkoj para nga shtëpia. Justifikimi? Libra. Konsulta. Ushqime…Paratë për drogë kurrë nuk dalin…
-Nisa vitin e dytë. Disa javë shkollë. Pastaj gjumë ditën. Zgjuar natën…Mungesat në seminare u bënë tërkuzë…Më përjashtuan…

-U ktheva në Tiranë. Droga sheshit. Në fillim nëpër shkallët e pallateve. Me shiringa. Lugë e çakmak në dorë. Jo rrallë përfundonim nëpër apartamente. Drogë e seks kolektiv, varjant bullgar!

-Mund të shkëmbejmë telefonat?

-Me kënaqësi!

Kaluan dy javë…Alo!…

I bëra sms…

Pa përgjigje…
E persërita telefonatën javën e parë të prillit…

-Alo…Kush jeni?
-Jam një mik i Xhemit?
-Jam infermjer. Xhemi ka 10 ditë në spitalë. E gjeti policia të droguar dhe pa ndjenja në shkallët e një pallati…

Të fundit

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Lajme të tjera

Web TV