Zgjedhjet në veri/ Nis numërimi i fletëvotimeve, rezultatet publikohen sonte

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi, ka bërë të ditur se tashmë ka filluar numërimi i fletëvotimeve nga procesi i zgjedhjeve në veri.

Ai tha se ky proces nuk ka pasur ndonjë incident të theksuar, dhe se sa i përket anës teknike dhe organizative, gjithçka ka shkuar në rregull.

Tutje ai ka treguar për secilën komunë, numrin e votuesve që kanë marrë pjesë.

“Të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur, anëtarët e këshillit janë duke e bërë numërimin e fletëvotimit. Nr i qytetarëve që kanë votuar: Leposaviq, 141 votues 1.06%, Zubin Potok 385 votues,8.18%.  Zvecan, 204 votues apo  2.92%. M. Veriut 837 votues 4.62 %”, ka thënë ai.

Radoniqi, bëri të ditur se rezultatet pritet të publikohen pas orës 20:00.

QZ, ka ofruar mundësin dhe kushtet për të gjithë qytetarët për t’i zgjedhur përfaqësuesit e tyre. Falënderojmë policinë, prokurorinë, për angazhimin e tyre. Falënderojmë edhe mediat që kanë njoftuar në kohë reale për zgjedhjet.

Rezultatet do të publikohen pas orës 20:00 ose pak më vonë

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV