“Nuk ka më të paprekshëm”/ Hetimi i Berishës nga GJKKO, ish-kreu i KQZ kritikë SPAK-ut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për ish-kreun e KQZ-së si dhe njohësin e Kushtetutës Kristaq Kume procesi që po ndodh në Gjykatën e Posaçme ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha i cili akuzohet për korrupsion pasiv, është një proces normal.

I ftuar në një program televiziv Kume theksoi nga ana tjetër, se e ka ende e të paqartë arsyen se pse Prokuroria e Posaçme e shmangu institucionin e Kuvendit të Shqipërisë kur këkroi arrestimin e ish-kryeministrit Berisha.

“Ende sot e kam të paqartë se pse u bë një gjë e tillë. Ndërsa ajo që po ndodh me kërkesën e avokatëve për të ndryshuar gjyqtaren e çëshjtes është thjesht një proces normal, ku sipas avokatëve është në konflikt interesi, është thjesht një kërkesë normale që ndodh në seancat e gjyqësore.

Personalisht ajo çfarë po ndodh me z. Berisha është një hetim për t’u përshëndetur pasi shoqëria jonë ka vuajtur nga mosndëshkueshmëria.

Në këtë kuptim për mua nuk ka pse të marr përsipër se çfarë do të ndodhë me z. Berisha, por ajo që ka sjellë sot drejtësia shqiptare, mirë apo keq, është fakti se nuk ka më të paprekshëm, dhe kjo është shumë e rëndësishme”, theksoi në analizën e tij ish-kreu i KQZ-së, Kristaq Kume./E.T

Të fundit

Lufta e brendshme/ Basha “xheloz” për forcën e Bardhit

Kreu i PD-së zyrtare Lulzim Basha i ka quajtur deputetët e PD-së që janë pjesë e Rithemelimit si “bubat”...

Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është te njerëzit e përfshirë në korrupsion

I ngarkuari me punë i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner i tha Zërit të Amerikës se e ardhmja e Shqipërisë nuk qëndron...

Sara Gjordeni në pritje të ëmbël! Së shpejti ajo dhe Bardhi bëhen prindër

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do bëhen prindër për herë të parë. Lajmi është zbuluar në promon e "Cherry on Top" të Bora Zemanit...

Gati projektligji, ja cilat do të jenë kushtet e reja për abortin dhe lindjet invitro

Ministria e Shëndetësisë ka bërë gati një projektligjin “Për shëndetin seksual dhe riprodhues” që ka si qellim garantimin e të drejtave seksuale dhe riprodhuese...

Meta-Kryemadhi bashkë kundër SPAK, ndarje për politikë

Pas akuzave të forta të kreut të PL-së Ilir Meta, drejtuar kreut të SPAK-ut, ka mbajtur qëndrim edhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi. Ajo...

Lajme të tjera

Web TV