KQZ ndan fondet për partitë/ Asnjë qindarkë për PD-në e Berishës, sa mori PS-ja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të martën, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ndarë fondet për vitin 2024 ku 11 parti politike marrin 345.6 milionë lekë.

Partia më e madhe që merr më shumë fonde është Partia Socialiste, e cila ka marrë 151.4 mln lekë, e ndjekur nga PD-ja e “Vulës”, me 106.6 mln lekë.

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk ka marrë asnjë qindarkë.

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, u shpreh gjatë fjalës së tij se Partia e Lirisë ka marrë 15.5 milionë lekë dhe PSD 12.3 milionë lekë.

Ndërkohë, Nisma Thurje merr 6.2 milionë lekë, PDIU 9.753.658 dhe PBDNJ 8.180.647, PR 11.488.669.

Partitë i marrin paratë kur të depozitojnë raportet financiare për vitin 2023./e.t

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV