test

“Misioni i PD të ndahet nga Berisha”, Çupi: Fushata shënoi fundin e ‘luftës së ftohtë’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Frrok Cupi komentoi ne maratonën zgjedhore në ABC News rezultatin e zgjedhjeve vendore të 14 majit. Çupi tha se PD 50 mijë vota për PD pas situatës ku nuk mori pjesë në asgjë janë shumë.

“50 mijë vota për PD pas situatës ku nuk mori pjesë në asgjë janë shumë. Kam pritur më pak. Pamja tjetër është a do kthehet pjesa e moderuar në parti politike. Vijon me disa huqe që ka Berisha. Misioni i saj është të ndahet prej këtij habitati. PD e ka kuptuar vonë se çfarë do bënte. Nga maji 2021, PD humbi dy vjet se është kush është më i rëndësishëm, SHBA apo Berisha. Humbja e kohës, krijoi përshtypjen se PD nuk është e gatshme të rreshtohet me perëndimin. Dyshoj shumë se nëse ky grupim që quhet PD legale do jetë në gjendje të zhvillojë ide,”-tha ai.

Ndër të tjera Çupi tha se kjo fushatë shënoi fundin e luftës së ftohtë në Shqipëri.

“Ke të drejtë kur thoni a është Berisha fuqi elektorale. Ka një keq kuptim, nëse nuk je në favor për përparimit të vendit s mund të jesh forcë elektorale. Kjo fushatë për mendimin tim ishte fundi i luftës së ftohtë në Shqipëri, përfundoi lufta e ftohtë në Shqipëri. Demokratët bënë jetën e Berishës, dhe ndaj iu kërkon që njerëzit të bëjnë jetën e tij, të njëjtën gjë po kërkon edhe PD që njerëzit të bëjnë jetën e udhëheqësve të tyre. Ndodhi që njerëzit dolën nga trajta e ufos dhe iu kthyen vetes. Njerëzit në Shkodër, Tropojë, Kukës, dolën nga shërbimi i jetës së tjetrit. Berisha e të tijët kanë votuar në një shoqëri tjetër. Shqipëria është shtet i huaj për Berishën.” përfundoi ai.

Të fundit

“Reshje shiu dhe..”/ Moti merr kthesën drastike, SHMU zbulon çfarë pritet të ndodhë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme, paralajmëron Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Sipas...

“PS gati për fitore në 2025″/ Veliaj për opozitën: Kur humbin djegin goma

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj shpreh bindjen se Partia Socialiste do të marrë një tjetër fitore në zgjedhjet e...

“Viktima e radhës mund të jesh ti”/Skandali te Onkologjiku nesër protestë para ministrisë

Skandali tek spitali Onkologjik, ku mjekët kishin krijuar një skemë abuzive të transfermit të pacientëve me kancer drejt klinikave private ka shkaktuar pakënaqësi të madhe...

Beleri mbetet në burg/ Athina kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të marrë pjesë në…

Ministria e Jashme e Greqisë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimin me dy vjet burg për kryebashkiakun...

Grida “zbulon” shkaqet e divorcit me Metën: Monika donte të ishte prima dona e politikës

Grida Duma ka “zbuluar” shkaqet e divorcit Meta-Kryemadhi. “Ka aq shumë pyetje që mund të ngrihen në raportet e krijuara tashmë mes politikës, jetës së...

Lajme të tjera

Web TV