test

Numërimi i kutive të votimit drejt përfundimit ne Kukës dhe Has, ja kush kryeson

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa numërimi i votave është drejt përfundimit në Kukës, kandidati i Partisë Socialiste Safet Gjici, është në radhë i pari me një diferencë prej rreth 600 votash nga kandidati i “Bashkë Fitojmë”.

Janë numëruar 22 kuti ndërsa tre të tjera janë në proces.

Në total janë 6066 vota të vlefshme ku kandidatët janë me votat përkatësisht: Safet Gjici 3029 vota, Admir Sinamati 2456 vota, Abedin Oruçi i “Partia Europiane për Integrim” 581 vota.

Ndërsa në Has po numërohen kutitë e fundit, kandidati i Koalicionit “Bashkë Fitojmë” ka marrë 4101 vota ndërsa kandidati i Partisë Socialiste 3270 vota.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV