PS fiton thellë në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori në qafë opozitën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fatbardh Kadilli e quan hipokrite mënyrën sesi Sali Berisha, një politikan që ngre mitin e madhështisë nuk bën dot garë me Edi Ramën. reagimi vjen pasi PS-ja fitoi thellë në Kukës.

“Kemi një sinjal të fortë alarmi politik se demokratët pavarësisht se ku janë rreshtuar dhe opozitarët që e injoruan, të mos e injorojnë më. S’ka analizë për 14 majit, humbnë kauzën e simbolin e partisë.

Ne nuk patëm pikën e turpit se u shitën shkodranët dhe ata të Kamzës, që s’është e ndershme t’ja vësh fajin dikujt tjetër. Çështë ky politikan që ngre mitin e madhështisë dhe thotë s’bëj dot garë me kundërshtarin? Kjo është të zhgënjesh shqiptarët dhe demokratët. Nuk shiten njerëzit nëse kanë shpresë. Të mos rri në politkë, por të hapë krahun se po merr më qafë opozitarizmit.

Nuk jam mbështetës i njërit apo i tjetrit. Jam opozitar, ai që ka vënë i pari alarmin dy ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit, kur se kuptonin që kishim një krizë në PD”, u shpreh Kadilli në “Studio Live”./   S.M

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV