PS thyen pas 32 vitesh bastionin e së djathtës në Baz të Matit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Socialiste duket se e ka gjetur çelësin e suksesit duke përmbysur rezultatin edhe në ato zona, të cilat njihen si bastione të së djathtës. Një prej zonave, e cila ka qenë bastion i pathyeshëm është zona e Bazit në Mat.

Për herë të parë në katër kuti të numëruara, banorët e zonës duket se votën e tyre e kanë çuar në drejtim të PS duke ndryshuar tërësisht preferencat e tyre.

Referenca është viti 2021, ku PS ka qenë -280 vota, kurse sot është + 259 në favor të kandidatit Agron Malaj.

Të fundit

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan...

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë kur ai ndodhet në...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Samiti për Ukrainën/ Rama: Prania e Zelenskyt është një kujtesë që Putin nuk ia ka dalë

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën, në lidhje me luftën e saj ndaj Rusisë. Gjatë fjalës së tij në Samitin...

Lajme të tjera

Web TV