Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Paraja digjitale, e ardhmja e afërt që do të sjellë “ndryshimin” e euros

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Banka Qendrore Evropiane ka publikuar përmbledhjen dhe mësimet e nxjerra nga ushtrimi i prototipit të kryer nga korriku 2022 deri në shkurt 2023.

Ajo testoi se si zgjedhjet e dizajnit për euron dixhitale mund të zbatohen teknikisht dhe të integrohen në peizazhin ekzistues të pagesave evropiane.

Testet treguan se është e mundur që ato të integrohen pa probleme duke lënë hapësirë të bollshme për veçori dhe teknologji inovative.

Gjetjet konfirmuan gjithashtu se një euro dixhitale do të funksiononte si në internet ashtu edhe jashtë linje, duke përdorur dizajne të pavarura, duke rritur kështu qëndrueshmërinë e një monedhe dixhitale të bankës qendrore evropiane (CBDC).

Ushtrimi i prototipit është një pjesë e rëndësishme e fazës së hetimit të projektit të euros dixhitale.

Ky projekt u lançua nga BQE dhe bankat qendrore kombëtare të zonës së euros për të siguruar që paratë e bankës qendrore të mbeten të aksesueshme në epokën dixhitale.

Faza e hetimit filloi në tetor 2021 dhe do të përfundojë në vjeshtën e 2023.

Ai synon të adresojë çështjet kryesore që lidhen me hartimin dhe shpërndarjen e CBDC.

Nexi u zgjodh në vitin 2022 si një nga pesë kompanitë që ofron prototipe të përparme për të testuar raste të ndryshme të përdorimit të pagesave. Në veçanti, Nexi u zgjodh për pagesat në pikën e shitjes të iniciuara nga rasti i përdorimit të përfituesit.

“Ne jemi të nderuar që jemi zgjedhur për të mbështetur Bankën Qendrore Evropiane gjatë fazës së hetimit të euros dixhitale”, komentoi Roberto Catanzaro , shefi i biznesit për zgjidhjet tregtare të Nexi Group dhe anëtar i Grupit Këshillues të Tregut Dixhital të Euros.

“Një përvojë tërheqëse e përdoruesve dhe e tregtarëve është thelbësore për të siguruar miratimin e gjerë të CBDC.

Lexo edhe :  Tregu i pasurive në Shqipëri, 466 milionë euro për blerje banesash me kredi

Ne kemi sjellë ekspertizën tonë më të mirë në teknologjitë e pranimit dhe të pagesave celulare për të vendosur një rrugë të qartë përpara.”

Të fundit

Lajmi i Fundit/ Qëllohet gjatë mitingut në Pensilvani Donald Trump

Ish presidenti amerikan Donald Trump eshte qelluar gjate nje mitingu ne Pensilvani. CNN ka publikuar pamjet e sulmit ndaj Trump. Ish...

Egla dhe Graciano bëhen bashkë, çfarë po përgatisin

Fituesja e Big Brother Vip, Egla Ceno vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe çdo postim i saj ngjall kuriozitet. Mirëpo...

Analiza e REL: Samiti i Uashingtonit dhe trashëgimia e vërtetë e tij

Ukraina mund të jetë përafruar më shumë me NATO-n në samitin e aleancës ushtarake në Uashington, këtë javë, por është vështirë t’i shpëtosh ndjenjës...

Zyrtare, portieri shqiptar rinovon me Cesena-n

Giulio Veliaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Cesena-s edhe për sezonin e ardhshëm. Klubi që këtë vit u ngjit në Serie B i...

Elton John urinon brenda shishes plastike në dyqanin luksoz

Këngëtari i njohur Elton John vendosi papritur të mos respektojë një sërë rregullash në një dyqan luksoz në Paris. Mesa duket, artisti spektakolar ka...

Lajme të tjera

Web TV