Temperatura deri në 28 gradë dhe…/ ‘Kapriçot’ e motit për ditën e nesërme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moti për ditën e nesërme pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme, sipas parashikimit të SHMU.

Pritet të ketë kthjellime në pjesën e parë të ditës, ku gjatë pasdites do të ketë prezencë edhe të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit.

Në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu kryesisht përgjatë ultësirës Perëndimore dhe zonave malore. Hera- herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra. Era do të fryjë në drejtimin veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare deri 8m/, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i ulët  i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore 12deri 25
Në zonat e ulëta 18 deri 28
Në zonat bregdetare 17 deri 26

Të fundit

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajmet për politikën ju dëmtojnë zemrën

Lajmet e ditës në vendin tonë janë të mbushura me politikë. Çdo edicion lajmesh nis me një ose shumë politikanë që herë flasin qartë...

Lajme të tjera

Web TV