Fushata i kushton shtrenjtë, Mitsotakis rezulton me Covid 19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë helene i cili ka anuluar edhe udhëtimin e tij në Malin Athos dhe Halkidiki.

Në një video-selfie të publikuar në mediat e tij sociale, Mitsotakis thotë se puthjet dhe përqafimet e periudhës para zgjedhore mund të jenë të këndshme, por me raste vijnë edhe me pasoja.

“Sot bëra testin për Covid, jam pozitiv,” shton ai.

Më tej, kryeministri grek shtoi se për disa ditë do t’i duhet të qëndrojë në izolim në shtëpi.

Megjithatë, me shaka, ai kujtoi se qytetarët mund ta gjejnë në TikTok.

“Prisni videon time të radhës.”

Mitsotakis ka dhimbje të fytit dhe do të qëndrojë në shtëpi për tre ditë. Nëse ai rezulton negativ në ditët në vijim, atëherë ai do të kthehet pas të martës në turneun e fushatës.

 

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV