Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për publikun (EMRI+FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në moshën 84-vjeçare dhe pak ditë para se të festonte ditëlindjen, sot ndërroi jetë aktorja Nonika Galinea, e cila për shumë dekada i shërbeu teatrit si protagoniste, përkthyese veprash dhe si drejtuese trupës teatrale dhe bashkëpunoi me figurat më të njohura botërore të fushës së aktrimit.

Lajm i zi! Ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për publikun,

Dëshira e saj e fundit ka të bëjë po ashtu me teatrin. Nonika Galinea donte që kur të ndërronte jetë, paratë në vend të blerjes së kurorave, t’i jepeshin fondacionit “Shtëpia e Aktorit”.

Të fundit

Ky zakon në dush ka efekte befasuese në tru: Për çfarë bëhet fjalë

A keni dëgjuar për përfitimet pozitive që dushi me ujë të ftohtë sjell në trupin dhe mendjen tuaj? Përveç nxitjes...

Gjashtë grupet e njerëzve që duhet të kufizojnë konsumimin e mishit të kuq!

Mishi i kuq ka një reputacion të keq prandaj mjekët dhe nutricionistët këshillojnë të mos e teproni me konsumimin e saj. Rekomandohet të mos...

Nga ndeshja Shqipëri-Çeki te drejtësia/ Astrologia bën parashikimin tronditës

Astrologia e njohur, Meri Shehu, ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në emisionin “Wake Up” për të bërë parashikimin e horoskopit për...

Habit inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të lajmeve në Euronews Albania,...

Greqia mbyll Stadiumin Olimpik, impianti ka probleme me çatinë

Autoritetet greke kanë mbyllur stadiumin më të madh sportiv të vendit për shkak të pasigurisë së çatisë prej çeliku. Impianti u ndërtua për Lojërat...

Lajme të tjera

Web TV