Rama jep lajmin/ Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se është gati plani për nisjen e prodhimit të supermakinës shqiptare.

Për këtë do të bashkëpunojë me kompsninë Timak, e cila që nga viti 2016 bashkëpunon me Shqipërinë.

Ajo është një kompani lidere e makinerive dhe superstrukturave në Shqipëri që nga viti 2016.

“Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare, si një partneritet i kompanisë Timak me shtetin shqiptar”, shkruan Rama.

Timak është një kompani që prodhon të gjitha mjetet duke nisur nga ambulancat, makinat e policisë, borëpastrueset e të tjerë.

Të fundit

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe Biden, por pas senatit ai...

Lajme të tjera

Web TV