test

Mirë se vini në Shqipëri emigrantë, si të shijoni pushimet tuaja në atdhe me SIGAL UNIQA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria gjithmonë do të mbetet Atdheu ynë, ndaj rikthehemi sa herë kemi disa ditë pushime.

Këtë verë kompania më e madhe e sigurimeve SIGAL UNIQA ka menduar një surprizë duke ju mundësuar shmangien e radhëve në pikat kufitare në mënyrë që të mbërrini sa më shpejt te njerëzit tuaj më të dashur.

“Polica Kufitare”, siguracioni i detyrueshëm për çdo mjet me targa të huaja që hyn në territorin e Shqipërisë, tashmë mund të blihet thjeshtë dhe shpejt direkt nga celulari juaj.

Falë SIGAL ONLINE, ju mund ta blini këtë siguracion direkt nga celulari juaj, në çdo vend të Europës ku ndodheni duke klikuar në: www.sigal.com.al

Çfarë mbulon ky siguracion?

– Përgjegjësinë ndaj palëve të treta për automjetet me targë të huaj.

– Dëmet materiale, shëndetësore dhe pasurore të shkaktuara ndaj palëve të treta.

– Dëmet shëndetësore dhe pasurore që pësojnë pasagjerët.

Bashkë me “Policën Kufitare” ne ju sygjerojmë që të blini edhe shërbimin “TeleShëndet”, i cili ju mundëson të keni mjekun me vete, kudo dhe kurdo, gjatë qëndrimit tuaj në Shqipëri por edhe pasi të jeni kthyer në vendin ku ju jetoni dhe punoni.

“TeleShëndet”, aplikacioni ku bëhen bashkë konsultat me mjekë të licensuar 24 orë të ditës, këshillat mjekësore, diagnozat, recetat dhe uljet në spitalet e klinikat më të mira, është një nga risitë e SIGAL UNIQA-s, që po njeh rritje ditë pas dite.

Shkarkoni aplikacionin në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Shijoni qëndrimin tuaj në Shqipëri duke i besuar kompanisë më të madhe të sigurimeve në rajon, SIGAL UNIQA Group Austria.

Lexo edhe :  Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nëse ju nevojiten më shumë informacione, mund të shkruani në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: info@uniqa.al

 

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV