Pse takimi i parë duhet të zgjasë fiks 57 minuta?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk ka rëndësi sa qejf e ke dikë, sepse në fakt, takimi i parë duhet të zgjasë fiks 57 minuta, ndaj vendos timer në telefon dhe shkëlqe.
Por, pse duhet të zgjasë 57 minuta takimi i parë? Sepse ke kohë të tërhiqesh, të shmangësh atë puthjen e sikletshme, ose të mos ndihesh në siklet.

E ke parasysh momentin kur tregon një situatë dhe kur e mendon, e ke tepruar shumë, sepse le të jemi të sinqertë, askush nuk do ta dijë se sa i pasjellshëm është ai kolegu te zyra. Pra, që të mos e bësh këtë, duhet të respektosh rregullin e 57-minutëshit.

Sepse në fakt, ke edhe mjaftueshëm kohë që t’i tregosh miqve të tu se çfarë ndodhi.

Lë mjaftueshëm kuriozitet për një takim të dytë. Domethënë, ai/ajo ndihet i/e tërhequr prej teje dhe ka mjaftueshëm kuriozitet dhe dilema për të të njohur edhe më shumë.

 

 

Është koha më e mirë për të pirë një koktej ose verë, për të konsumuar diçka të lehtë, si dhe për t’i “bërë dalje” gjithçkaje të tepërt, që të vendos në siklet.

 

 

 

 

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV