Gjërat që duhet të keni parasysh gjatë takimit të parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të gjithë ne duhet të argëtohemi, të eksplorojmë njerëz dhe ide të reja dhe të kemi aventura.

Dhe i gjithë qëllimi i takimeve të para është të lidheni, të mësoni për njerëzit dhe shpresojmë të argëtoheni, apo jo? Pra, le t’ia dalim – po ndajmë me ju disa nga këshillat më të mira për një takim të parë të mrekullueshëm.

Ja çfarë duhet të keni parasysh gjatë një takimi të parë:

1-Zgjidhni vendin e duhur për takimin e parë.
2-Jini të sigurt kur dilni, siguria duhet të jetë prioriteti juaj numër një.
3-Vishni diçka që ju ndihmon të ndiheni mirë me veten.
4-Nëse jeni nervoz për takimin tuaj, merrni frymë thellë dhe relaksohuni.
5-Jepni komplimente të menduara pasi të gjithë i vlerësojnë ato.
6-Bëni pyetje me vend për të njohur personin që keni përballë.
7-Kushtojini vëmendje gjuhës së trupit tuaj.
8-Kushtojini vëmendje ‘flamujve të kuq’.

/O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV