Vapa ekstreme kaplon Tiranën, qytetarët lahen në shatërvanin e sheshit Skënderbej

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndërsa një pjesë e mirë e njerëzve janë dyndur në plazhe, apo i shpëtojnë diellit nën ajrin e kondicionerit, kjo është një nga mënyrat për tu freskuar në mes të Tiranës.

Fëmijët kalojnë momente argëtimi dhe të tjerët shuajnë sado pak zhuritjen që u shkakton dielli

Mes tyre edhe turistë të huaj, që edhe në këtë mes ditë dhe në kulmin e diellit janë të shumtë në kryeqytet.

Thonë se veç Tiranës do të vizitojnë edhe qytete të tjera

Liqeni artificial është një tjetër zonë kur mund të gjesh strehë nga vapa, por edhe këtu vizitorët janë më të pakët.

Megjithatë për tu ardhur në ndihmë atyre që nuk dorëzohet e qëndrojnë në rrugë edhe në vapa në katër zonat kryesore të Tiranës janë vendosur ambulancat.

Të fundit

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin,...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Lajme të tjera

Web TV