test

Kamerierja bëhet virale/ Zbulon trukun si të largohen më shpejt klientët nga lokali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kërkesa e klientëve në një restorant mund të jetë një sherr i vërtetë dhe një kameriere në TikTok zbuloi një truk për të përshpejtuar largimin e klientëve të tillë.

Tiktoker @tastyriah publikoi një video virale në të cilën zbuloi se si i printon paraprakisht faturat e mysafirëve të cilët dëshiron të largohen shpejt nga tavolina, në vend që të presë që ata t’i kërkojnë ato.

Domethënë, është një praktikë e zakonshme që, kur ju kërkoni një faturë në një restorant, kamerieri juaj shkon te kompjuteri i tij për ta printuar dhe për t’jua dorëzuar, dhe me këtë truk të zgjuar, kamerierja zbuloi se si të përshpejtojë largimin e klientëve.

Truk viral

Videoja ka mbledhur më shumë se dy milionë shikime dhe komente të shumta nga tiktokerët, përfshirë kamerierët.

@tastyriah #fyp #serverlife #servertok #customerservice ♬ original sound – sissy

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV