1 orë takim “kokë më kokë” me Berishën/ Meta: Jemi pro protestave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta bëri të ditur për mediat se në takimin me kryedemokratin Sali Berisha diskutoi për bashkëpunimin që do kenë në sezonin e ardhshëm parlamentar.

Ai shtoi se janë pro protestave, që organizohen nga aleatët dhe nga qytetarët, mirëpo nuk dha një datë fikse se kur do dalin në protestë.

‘Do bashkëpunojmë dhe për sezonin e ardhshëm parlamentar. Ju e dini se ne kemi qenë dhe jemi për mbështetje të protestave, të inicuar nga qytetarët, rrugat e protestave është e domosdoshme, ku shoqëria do të shprehë të gjithë atë që ndodh. 

Vendimi është përshkallëzimi i luftës kundër korrupsionit, vazhdimi për të denoncuar aferën e djegësave që vazhdon cdo ditë.’- tha Meta.

Të fundit

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin,...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Lajme të tjera

Web TV