Meta zbarkon në selinë e PD, takim “kokë më kokë” me Berishën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetar i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, po mban një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha në ambientet e selisë blu.

Takimi vjen menjëherë pas rezultatit në zgjedhjet e pjesshme lokale në bashkinë e Rrogozhinës, ku koalicioni Bashkë Fitojmë mori një humbje shumë herë më të thellë se në zgjedhjet e 14 maji.

Takimi mes liderëve të opozitës është i pari pas shumë kohësh, që pas zgjedhjeve të 14 majit.

Të fundit

Taksa e pronës, sa do rritet detyrimi për bizneset e qytetarët?

Taksa e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026, do të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për...

UNICEF: Çdo dhjetë minuta një fëmijë vritet ose plagoset në Gaza

Fëmijët në Gaza janë bërë imazhi i luftës së vazhdueshme pasi rrëfimet e tyre nxjerrin në pah pasojat e konfliktit, sipas një zyrtareje të...

Pse Mitsotakis kandidoi Belerin për eurodeputet? Mediat greke zbardhin prapaskenat

Një ditë pas publikimit të lajmit për kandidimin e Fredi Belerit nga partia “Demokracia e Re” për zgjedhjet europiane të 9 qershorit, mediat greke...

Olaf Scholz takohet me Xi Jinping, dy liderët bëjnë thirrje për bashkëpunim

Në fillim të takimit me kancelarin Scholz, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve. Së bashku, ne mund...

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka...

Lajme të tjera

Web TV