Ish-lojtari i Juves tallet me transferimin e Cuadrados te Interi: “Më vjen keq për të”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Transferimi i Juan Cuadrado nga Juventusi tek Interi, i befasoi të gjithë. Si tifozët zikaltër, ashtu edhe ata bardhezi. Por jo vetëm.

Douglas Costa, ish-lojtari i Juventusit në periudhën 2017-2020, nuk e kursyer ironinë ndaj kolumbianit.

Në një bashkëbisedim me tifozët në rrjetet sociale, ish-lojtari i kombëtares së Brazilit, komentoi zgjedhjen e Cuadrados për t’u bërë pjesë e Interit.

“Më vjen keq për të… ”, deklaroi 32-vjeçari ofensiv, i cili kaloi tri sezone si shok skuadre me anësorin e djathtë kolumbian tek ekipi i Juventusit.

Cuadrado i dha fund aventurës 8-vjeçare te “Zonja” dhe firmosi me rivalët e Interit. Ndërkohë që gjatë prezantimit te nënkampionët e Europës, 35-vjeçari deklaroi:

“Jam shumë i lumtur. Falënderoj Zotin për këtë mundësi. Është nder për mua të jem këtu, në një nga ekipet më të mëdha në Europë. Jam i lumtur”.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV