test

Peleshi, thirrje maturantëve/ “Regjistrohuni në një nga 3 degët e Forcave të Armatosura”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka dhënë mesditën e kësaj të marte një mesazh për të gjithë maturantët që synojnë të kryejnë arsimin e lartë.

Peleshi ka publikuar në rrjetet sociale një video dhe i kërkon maturantëve të përzgjedhin si mundësi studimi një nga degët e bachelorit të ofruar nga Akademia e Forcave të Armatosura.

3 degët që ofron academia janë “Marrëdhënie Ndërkombëtare në fushën e Mbrojtjes”, “Teknologji Informacioni dhe Komunikim në fushën e Mbrojtjes” dhe “Shkenca Komunikimi në fushën e Mbrojtjes”

Ministri bën të ditur se afati e aplikimit për raundin e parë është deri në datën 3 gusht.

Akademia e Forcave të Armatosura është një mundësi fantastike për çdo maturant që synon një arsimim dinjitoz e cilësor. Përzgjidhni një nga 3 degët e bachelorit të ofruar nga kjo akademi:

•Marrëdhënie Ndërkombëtare në fushën e Mbrojtjes

•Teknologji Informacioni dhe Komunikim në fushën e Mbrojtjes

•Shkenca Komunikimi në fushën e Mbrojtjes

Afatet e aplikimit online për raundin e parë vijojnë deri më 3 gusht përmes portalit https://ualbania.al/”, thekson Peleshi.

Të fundit

“Kushëriri” i Nostradamusit bën parashikime të frikshme për Euro 2024

Një ‘psikik’ i lartë, i cili pretendon se është i lidhur me Nostradamusin, ka parashikuar fatin e Anglisë në...

Rreziku nga rrjetet sociale, psikiatrit ngrejnë alarmin: Ja çfarë duhet të…

Mund të jetë me prindërit apo me shokët, por prioritet për të kanë rrjetet sociale.  Ameri na tregon se telefonin nuk e  heq nga...

IShowSpeed mbërrin në Tiranë, pritet nga të rinjtë shqiptar, takohet me Ramën (VIDEO)

Youtuberi i njohur IShowSpeed ndodhet në Shqipëri. Prezenca e tij ka bërë që shumë të rinj të dalin në qendër të Tiranës, duke ndjekur...

Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkoi të mërkurën nga shkollat të mbajnë “një orë diskutim” këtë javë për racizmin dhe antisemitizmin, pas njoftimeve për...

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng të lojërave të Ramës me...

Lajme të tjera

Web TV