Aksident në aksin Librazhd-Elbasan! Makina përplas motorin, dy të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në fshatin Mengel me pasojë plagosjen e dy personave.

Makina që drejtohej nga M. L. ka aksidentuar motomjetin që drejtohej nga shtetasi O. P. dhe si pasojë është dëmtuar ky i fundit dhe pasagjerja që udhëtonte me të.

Dy të plagosurit ndodhen në kujdesin e mjekëve, ndërsa nuk dihet gjendja e tyre.

“Paraditen e sotme, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në fshatin Mengel, automjeti që drejtohej nga shtetasi M. L., ka aksidentuar motomjetin që drejtohej nga shtetasi O. P. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi O. P. dhe pasagjeria që udhëtonte në këtë motomjet, shtetasja N. P., të cilët ndodhen në kujdesin e mjekëve. Shtetasi M. L. u shoqërua në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e rrethanave të aksidentit”, sipas policisë.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Koplik, plagoset 32-vjeçari

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mbrëmje në Shkodër. Policia njofton se rreth orës 19:50, në Koplik, gjatë...

Ikja pa kthim, 604 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësinë në një vend të BE-së në 20 vjet

Janë 604 mijë shqiptarë që janë pajisur me pasaportë të një vendi të Bashkimit Europian në 20 vitet e fundit, sipas të dhënave të...

Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Nga Mero Baze Mbajtja sot e Samitit të Ballkanit Perëndimor me BE për planin e ri të rritjes, si dhe ai i një dite më...

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha tha se të dyja takimet...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

Lajme të tjera

Web TV