Karamuço paralajmëron arrestime të forta nga SPAK në gusht: Ka për të qenë bombë atomike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eksperti i sigurisë dhe kriminialistikës, Ervin Karamuço, ka paralajmëruar një tjetër goditje të fortë nga ana e SPAK gjatë muajit gusht.

Në postimin e tij Karamuço, thekson se nëse do të jenë të vërteta ato që thuhen për aksionet që pritet të ndërmarrë SPAK ka për të qenë një “bombë atomike”.

Kjo bomba e Gushtit, nëse është e vërtetë, më duket se qenka atomike….”, shkruan Karamuço.

Kujtojmë që pak ditë më parë pas ardhjes së disa përgjimeve të kriptura të “SKY” nga Franca, çoi pas hekurave biznesmenin Pëllumb Gjoka, ish-Drejtorin e POlicisë, Oltion Bistri, ish-prokurorë si dhe anëtarë të bandave të krimit.

Ndërkohë që gjatë ditëve të fundit në SPAK përveç çështjeve të vjetra po hetohet edhe për Chek-up, si për inceneratorët.

Gjatë ditës së sotme e pranishme në SPAK ku ëhstë pyetur për disa orë për sterilizimin ka qenë ish-Ministraj e Finacave, Anila Denaj. Ndërkohë flitet se ditët në vijim të tjerë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të lartë shtetërorë do të thirren nga SPAK, ndërsa nuk përjashtohen as arrestimet e bujshme.

Pritet që gushti të jetë vërtetë një muaj i nxehtë sa i përket aksioneve të SPAK.

Të fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Lajme të tjera

Web TV