I “përjashtuar” nga United, Mourinho dhe Roma në bisedime për transferimin e Greenwood

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur me sulmuesin Mason Greenwood në një telefonatë private së fundmi.

21-vjeçari ka pranuar të largohet nga Manchester United me pëlqim reciprok në javët në vijim.

Sulmuesi, për të cilin United ka këmbëngulur se është i pafajshëm për akuzat që u ngritën kundër tij në fillim të vitit 2022, nuk do të luajë më kurrë për ekipin e parë të United.

Megjithatë, talenti anglez ka klube që e duan gjithandej Evropës dhe një vjen nga Serie A që ka shprehur dëshirë ta transferojë.

Sipas mediumit “The Sun”, Mourinho foli me Greenwood për ta pyetur për një lëvizje të mundshme huazimi te Roma.

mourinho-greenwood-2.jpeg

Të dy janë njohur mirë, duke pasur parasysh kohën e Mourinhos si trajner i United disa vite më parë.

Por, nuk dihet ende se si do të pritej një transferim i tillë në Itali shkaku i problemeve të sulmuesit anglez.

Të fundit

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shty procesin”, Rama shfaqet pas komisionerit Varhelyi, e shoqëron drejt…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e...

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për të siguruar një mandat tjetër....

Lajme të tjera

Web TV